Studio Kształtowania Sylwetki

ul. Wojska Polskiego 2

47-100 Strzelce Opolskie

Rynek - naprzeciwko księgarni "OŁÓWEK"

telefon: (+48) 606 39 90 30

×
Szybki kontakt
Facebook

"Cieszę się, że udało mi się stworzyć miejsce, gdzie każda kobieta może się oderwać od codzienności, spotkać miłe i ciekawe osoby..."

ANNA SEMPRYK

MASŁO SHEA

100g cena: 12 zł

200g cena: 21 zł

300g cena: 32 zł

400g cena: 40 zł

Masło Shea

to oleje otrzymywany z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka, jego skład zawiera takie witamin jak A, E i F, posiada również odżywcze, regeneracyjne jak i antyalergiczne. Olej zawiera cenne składniki, które w pozytywny sposób wpływają na naszą skórę. Masło spełnia normy "ghana standards authority" norma GS 238:2006 jest nierafinowane.

Surowe Masło Shea ma konsystęcję pasty w kolorze żółtym, ale również może występować w barwie zielonkawej. Kolor masła zależy od stopnia dojrzałości orzechów w jakim czasie zostały zbierane. Do żółtego Masła Shea dodatkowo dodawany jest podczas procesu mielenia korzeń afrykańskiego drzewa Borututu. Ten cud natury, znajduje się głęboko w dżunglach Afryk Posiada on swój charakterystyczny zapach i słabo wyczuwalny smak, posiada właściwości oczyszczające i detoksykacyjne. Kora jest powszechnie uznawana jako środek wspomagający gojenie ran.

Masło Shea polecane jest przede wszystkim do skóry przesuszonej, atopowej, popękanej ze względu na swoje właściwości nawilżające. Działa również łagodząco w przypadku wysypek i jest skuteczne w leczeniu takich schorzeń skóry jak łuszczyca, egzema, podrażnienia po opalaniu czy innych przesuszeniach skóry np. spowodowanymi zaburzeniami w pracy tarczycy. W temperaturze pokojowej masło jest twarde i dość trudne w użyciu, dlatego najpierw najlepiej rozgrzać je w dłoni bądź w kąpieli wodnej. Masło nadaje skórze lekki oliwkowy kolor co sprawia, że skóra wygląda zdrowo. Idealnie nadaje się do codziennego stosowania jako balsam co ciała.

Produkt jest pozyskiwany i bezpośrednio importowany z Ghany co daje 100% gwarancję świeżości i czystości masła.

 

Korzyści używania masła shea:

- codzienne nawilżanie skóry twarzy i ciała 
- ulga przy suchej skórze 
- wysuszona skóra głowy 
- wysypka, w tym podrażnienia od pieluch 
- łuszczenie się skóry po opalaniu 
- przebarwienia i zmarszczki 
- swędzenie skóry z powodu suchości 
- oparzenia słoneczne 
- jako krem do golenia przy skórze podrażnionej przez używanie brzytwy lub maszynek do golenia 
- niewielkie rany skóry 
- podrażnienia skórne 
- pęknięcia skóry 
- zmiękczanie stwardniałej skóry na piętach – szczególnie pomocne przy regularnym chodzeniu w butach na obcasach 
- zapobiega i niweluje rozstępu po ciąży i po szybkiej redukcji wagi 
- drobne oparzenia 
- pryszcze 
- zapalenia skórne 
- ochrona przed suchym/zimnym wiatrem i słońcem 
- poprawia kolor skóry – pomaga uzyskać ładną opaleniznę – przydatne w solarium i na plaży 
- zmniejsza wypryski i blizny 
- eliminuje podrażnienia skóry po zetknięciu się z ostrymi chemikaliami 
- zapobiega powstawianiu tzw. gęsiej skórki po goleniu (u pań i panów) 
- ogranicza pojawianie się trądziku 
- szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej powierzchni 
- pomaga przywrócić skórze sprężystość i jędrność 
- przywraca blask włosom 
- pomaga w rozczesaniu kołtunów. Afrykańskie mamy używają Masła Shea do rozplątywania i rozczesywania włosów swoim dzieciom. Niestety kręcone włosy Afrykańczyków, gdy rosną dłuższe, stają się coraz trudniejsze w utrzymaniu i czesaniu. Masło Shea wsmarowane we włosy, czasem jako jedyny środek, umożliwia rozczesanie splątanych włosów dzieciom.

 

Maslo shea rafinowane czy nierafinowane?

Nierafinowane Masło Shea
W stanie naturalnym, masło shea zawiera kwasy tłuszczowe i nawilżające jest bogaty w witaminy A, E i F. Masło shea stanowi doskonałą ochronę skóry przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi i atmosferycznymi: wiatrem, mrozem i słońcem (zawiera naturalny filtr UV odpowiadający SPF 4-6) oraz łagodzi podrażnienia spowodowane poparzeniem. Cieszy się wielką popularnością w profilaktyce i leczeniu rozstępów. Jest doskonałe do każdego rodzaju skóry i może być stosowane do pielęgnacji skóry noworodków. Ponieważ ich zawartość składników odżywczych jest utrzymywana w stanie nienaruszonym, surowe masło shea będzie najlepsze leczeniu chorób skóry.

Rafinowane Masło Shea
Rafinowane masło shea przeszło jakąś formę przetwarzania w celu usunięciu charakterystycznego zapachu i zmiany koloru na biały. Ma również za zadanie oczyścić masło z zanieczyszczeń. Rafinacja może przebiegać wg tradycyjnych metod, lecz najczęściej, na masową skalę, odbywa się przy pomocy chemicznego związku zwanego heksanem. Śladowe ilości tego podejrzewanego o kancerogenne właściwości związku mogą pozostać w maśle.
Rafinowane masło shea nie jest uważane za "zdrowe" tak jak czysty surowiec masła shea, ponieważ proces rafinacji niszczy cenne odżywcze składniki.

Anna Sempryk, 47-100 Strzelce Opolskie ul. Marii Konopnickiej 6, telefon: 606 399 030, e-mail: anisem@onet.pl

Licznik:

Projekt i wykonanie www.koteluk.pl - Agencja Interaktywna