Studio Kształtowania Sylwetki

ul. Wojska Polskiego 2

47-100 Strzelce Opolskie

Rynek - naprzeciwko księgarni "OŁÓWEK"

telefon: (+48) 606 39 90 30

×
Szybki kontakt
Facebook

"Cieszę się, że udało mi się stworzyć miejsce, gdzie każda kobieta może się oderwać od codzienności, spotkać miłe i ciekawe osoby..."

ANNA SEMPRYK

PLATFORMA WIBRACYJNA

10 - 15 min ćwiczeń zastępuje kilka godzin na siłowni 

Urządzenie do wibrotreningu VIB-FIT-ORM opiera się na nowatorskiej metodzie stymulacji nerwowo-mięśniowej poprzez drgania mechaniczne. Wibracje wywołane przez to urządzenie wywołują naturalne skurcze mięśni we wszystkich zaangażowanych w trening partiach ciała.

ZASADA DZIAŁANIA
Zasadą działania treningu wibracyjnego jest wykorzystanie drgań o odpowiednich częstotliwościach i amplitudzie. Do treningu wibracyjnego stosujemy drgania, które mają stymulujący wpływ na nasze tkanki jak np. Mięśnie, ścięgna, więzadła, kości, skóra. Tylko wibracje w zakresie od 20 do 60 Hz wywierają pozytywny wpływ stymulujący na tkanki organizmu ludzkiego i tylko takie wykorzystywane są w treningu wibracyjnym.
Dzieje się tak dzięki aktywacji, poprzez bodziec jakim jest wibracja, szeregu autonomicznych (niezależnych od woli człowieka) odruchów, które m.in. pobudzają włókna mięśniowe do skurczu, usprawniają krążenie krwi i limfy oraz aktywują wydzielanie odpowiednich hormonów. Jak każdy trening również trening wibracyjny przeprowadzamy stopniowo. Rozpoczynamy od wibracji o niskiej częstotliwości, aby z czasem zwiększyć intensywność treningów.
Tradycyjne treningi na siłowni pozwalają zbudować tkankę mięśniową oraz zwiększyć siłę wówczas, gdy podniesiemy większy ciężar. Trening wibracyjny pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty przez dobór odpowiedniej częstotliwości drgań, czasu trwania jednej sesji (max 20 min.), ilości powtórzeń sesji w tygodniu (optymalnie 2-3 razy) oraz stopniowania trudności ćwiczeń na platformie.

VIBFITFORM jest znakomitym urządzeniem dla ludzi zapracowanych, cierpiących na brak aktywności fizycznej oraz dla ludzi po prostu nie lubiących ćwiczyć. Trening 3 razy w tygodniu po 10-15 minut w zupełności zastępuje trening na siłowni, dzięki czemu zaoszczędzamy kilka godzin, które spędzilibyśmy w klubie fitness.

VIBFITFORM jest znakomitym uzupełnieniem masażu na urządzeniu ROLLEN poprzez przyspieszenie krążenia krwi oraz wywołanie efektu naturalnego drenażu. Na skutek rozchodzącej się po całym organizmie fali drgań następuje oczyszczenie organizmu z toksyn a także zapobieganie zatrzymywania wody w komórkach.

WPŁYW

TKANKA TŁUSZCZOWA - VIBFITFORM zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej i obniżenie poziomu cholesterolu. Osoba wykorzystująca trening wibracyjny szybko pozbywa się podskórnej i wewnętrznej tkanki tłuszczowej, szczególnie z miejsc "strategicznych" takich jak brzuch, uda, pośladki i ramiona. Wibracje bardzo skutecznie i intensywnie rozbijają tkankę tłuszczową.

MIĘŚNIE - Wibracje stymulują i angażują do pracy wszystkie partie mięśni, skutecznie modelując sylwetkę, wzmacniając ciało i uatrakcyjniając wygląd. A wszystko to przy minimalnym wysiłku. Podczas normalnego treningu wykorzystywane jest ok. 40-50% włókien mięśniowych. Trening wibracyjny aktywuje do 100% włókien mięśniowych wykorzystywanych w treningu! Dzieje się tak dzięki wibracjom, które jako bodziec mechaniczny pobudzają odruchy bezwarunkowe (niezależne od naszej woli). Kurcząc się i zmieniając napięcie mięśnie pracują, zwiększają swoją siłę i wytrzymałość.

STAWY, WIĘZADŁA, ŚCIĘGNA - dodatkowym atutem urządzenia jest terapia dla naszych stawów, ścięgien i więzadeł. Trening wibracyjny wpływa na zwiększenie ich elastyczności, giętkości i wytrzymałości. Podczas skurczu mięśnia dochodzi do większego napięcia więzadeł i ścięgien, natomiast podczas rozkurczu do zmniejszenia tego napięcia. Poprzez stosowane podczas treningu obciążenia w postaci wibracji, ścięgna i więzadła są bardziej odporne na przeciążenia występujące w życiu codziennym. Lepiej ukrwiona jest również chrząstka stawowa, zwiększa się krążenie płynu stawowego, co powoduje że jest ona bardziej odporna na różnego rodzaju przeciążenia.

KOŚCI - poprzez trening wibracyjny zwiększa się gęstość kości, co może być znakomitym narzędziem w walce z osteoporozą. Ma to związek z mechanicznymi oddziaływaniami na kość które występują podczas pracy mięśni oraz pod wpływem hormonów regulujących metabolizm tkanki kostnej. Dochodzi wówczas do jej odbudowy oraz regeneracji.

SKÓRA - VIBFITFORM dba o naszą skórę. Wibrację stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, przez co skóra staję się jędrna, sprężysta i zachowuje młody i piękny wygląd. Trening wibracyjny redukuje komórki tłuszczowe w tkance podskórnej usprawniając krążenie krwi oraz limfy. Zapobiega to powstawaniu cellulitu, likwiduje już istniejący.

LIMFA ORAZ KREW - trening wibracyjny przyspiesza krążenie limfy oraz krwi. Zwiększa się przepływ tych płynów przez różne części organizmu, co powoduje efekt naturalnego drenażu. Zwiększa się zatem eliminacja toksyn z organizmu człowieka, poprawia się zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze oraz zapobiega się gromadzeniu płynów w organizmie.

WŁÓKNA NERWOWE ORAZ GOSPODARKA HORMONALNA - trening na tym urządzeniu pobudza wszystkie receptory oraz włókna nerwowe, przez co poprawia się przewodnictwo impulsów elektrycznych, a nasze ruchy stają się bardziej płynne i skoordynowane. Badania wykazały, że trening wibracyjny wpływa korzystnie na takie choroby jak: stwardnienie rozsiane (SM), choroba Parkinsona czy z niedowłady połowicze. Trening wibracyjny uaktywnia wydzielanie hormonów, takich jak hormon wzrostu (GH), testosteron, hormony "szczęścia". Poprawia się zdecydowanie nasze samopoczucie, przez co czujemy się zrelaksowani i wypoczęci.

JAK ĆWICZYĆ ?
Optymalny trening na urządzeniu VIBFITFORM to 3 razy w tygodniu po 10-15 minut. Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania rodzaju treningu oraz czasu jego trwania do indywidualnych potrzeb klienta. Gotowe programy ćwiczeń pozwalają wybrać taki zestaw ćwiczeń, jaki nas aktualnie interesuje. Co więcej, do korzystania z VIBFITFORM nie potrzeba dodatkowych komputerów ani trudnych w obsłudze programów komputerowych, co powoduje, że korzystanie z urządzenia jest łatwe i przyjemne, a skupić się możemy jedynie na ćwiczeniach.

VIBFITFORM jest znakomitym urządzeniem dla ludzi zapracowanych, cierpiących na brak aktywności fizycznej oraz dla ludzi po prostu nie lubiących ćwiczyć. Trening 3 razy w tygodniu po 10-15 minut w zupełności zastępuje trening na siłowni, dzięki czemu zaoszczędzamy kilka godzin, które spędzilibyśmy w klubie fitness.

ZASADY TRENINGU
Główne zasady, o których należy pamiętać podczas wibrotreningu:
1. Zapoznaj się z przeciwwskazaniami
2. Nie ćwicz, gdy masz mniej niż 13 lat
3. Przed treningiem wypij co najmniej 1 szklankę napoju niegazowanego
4. Ćwicz w stroju sportowym
5. Nie wstrzymuj oddechu podczas treningu
6. Nigdy nie opieraj bezpośrednio o platformę głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa
7. Nie prostuj stawów, zawsze miej je lekko ugięte
8. Gdy poczujesz ból lub dyskomfort - przerwij ćwiczenia
9. Daj odpocząć swoim mięśniom co najmniej 24 godziny

PRZECIWWSKAZANIA

 • okres rekonwalescencji po przebytych chorobach i zakażeniach
 • rozstrój organizmu
 • choroba zwyrodnieniowa stawów, artretyzm
 • bolesne ataki migreny
 • choroby układu krążenia
 • świeże rany
 • kamica nerkowa
 • zaburzenia rytmu serca, choroby serca i naczyń wieńcowych
 • urazy dolnej części kręgosłupa, przepuklina, dyskopatia,  spondyloza
 • implanty metalowe i syntetyczne
 • cukrzyca
 • nowotwory
 • ciąża, połóg, karmienie piersią
 • epilepsja (padaczka)

RODZAJE TRENINGU
- Antycellulitowy/odchudzający - dzięki falowo rozchodzącym się wibracjom bardzo intensywnie rozbija tkankę tłuszczową, przez co efekty odczuwalne są już po pierwszym treningu. Ujędrnia skórę, redukuje podskórną tkankę tłuszczową, a krew i limfa usuwają złogi i zapobiegają gromadzeniu się wody.
- Wzmacniający siłę i wytrzymałość mięśni - Odpowiednio dobrane pozycje pozwalają na wzmocnienie mięśni, podniesienie ich wytrzymałości, zwiększenie masy oraz lepsze ukrwienie i odżywienie włókien mięśniowych.
- Relaksacyjny - daje znakomity efekt relaksu. Obniża się poziom hormonu stresu (kortyzol), wytwarzane są hormony "szczęścia" odpowiedzialne za dobre samopoczucie i uczucie odprężenia.

ZASTOSOWANIE

WELLNESS & SPA - szerokie zastosowanie urządzenia VIBFITFORM daje znakomite efekty w salonach wellness oraz spa. Bierny trening wibracyjny całego ciała i relaksujący masaż doprowadzają do rozluźnienia całego ciała i do zdecydowanego polepszenia samopoczucia. VIBFITFORM uwalnia nasze ciało od niepożądanych zrostów, redukuje cellulit oraz zdecydowanie poprawia jakość oraz wygląd skóry oraz nadaje jej młody i jędrny wygląd. Trening wibracyjny ma ogromny wpływ na wytwarzanie elastyny i kolagenu w naszej skórze, co pozwala jej na szybką regenerację i zachowanie sprężystości. Trening na VIBFITFORMIE pobudza spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.  Urządzenie skierowane jest dla osób chcących poprawić swój wygląd, polepszyć samopoczucie i chcących zastąpić żmudną pracę na siłowni przyjemnym i szybkim treningiem. Gotowe programy ćwiczeń pozwalają skupić się jedynie na swoim ciele i podziwianiu efektów treningu. Wszystko to przy minimalnym wysiłku!

FITNESS I SPORT WYCZYNOWY - jest to oferta skierowana dla osób aktywnych, dla których zdrowie jest najważniejsze, a które nie mają czasu lub nie mogą spędzać godzin na siłowniach. Jest to urządzenie zarówno dla osób wyczynowo uprawiających sport, jak i dla amatorów. VIBFITFORM daje możliwość przeprowadzenia efektywnego treningu fitnessowego. Różnorodność dostępnych ćwiczeń daje możliwość trenowania całego ciała jak i jego regeneracji po wysiłku. Znakomitym rozwiązaniem jest możliwość wyboru indywidualnego treningu, w zależności od potrzeb ćwiczących.  Efekty osiągane są bardzo szybko, bo już po 2 miesiącach ćwiczeń: poprawia się wydolność mięśni oraz zwiększa się ich siła, poprawia się krążenie, zwiększa się wytrzymałość kości oraz stawów, polepsza się wytrzymałość i elastyczność więzadeł i ścięgien, poprawia się koordynacja ciała, zwiększa się produkcja hormonów, następuje gwałtowna poprawa jakości skóry, zmniejsza się cellulit  i poprawia się nasze samopoczucie.

REHABILITACJA - trening wibracyjny ma zastosowanie w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych  i szpitalach na całym świecie. Z urządzenia VIBFITFORM mogą korzystać osoby w każdym wieku, mające problemy z poruszaniem się, osoby niepełnosprawne jak i osoby wracające do pełni zdrowia po urazach i kontuzjach. Pobudzanie mięśni jest wykorzystywane w wielu typach schorzeń, przy ćwiczeniach korekcyjnych. Duże sukcesy VIBFITFORM święci przy zwalczaniu osteoporozy, gdzie znacznie poprawia się gęstość i wytrzymałość tkanki kostnej.
 
Urządzenie ma szerokie zastosowanie podczas chorób i schorzeń:

 • osteoporoza, osteoporosis imperfecta
 • artroza
 • arterioskleroza
 • stwardnienie rozsiane SM
 • miastenia
 • leczenie bólu
 • zaburzenia równowagi
 • niedowłady i paraliże
 • rehabilitacja po kontuzjach i wypadkach
 • choroba Parkinsona
 • terapia nietrzymanie moczu
 • rehabilitacja po urazach rdzenia kręgowego

Vibrafitform to urządzenie przeznaczone do ćwiczeń fizycznych. Jego pomysłodawcą jest Guss van der Meer, holenderski trener olimpijski. Trening polega na krótkich sesjach wibracyjnych całego ciała. Platforma treningowa oferuje szeroki zestaw ciekawych ćwiczeń w pozycji siedzącej, leżącej i stojącej.

Producent twierdzi że 15-minutowy trening z Vibravitform odpowiada 1,5-godzinnemu na siłowni. Dzięki tym ćwiczeniom poprawia się kondycja fizyczna i elastyczność ciała, znika cellulit, a także zbędne kilogramy.

Anna Sempryk, 47-100 Strzelce Opolskie ul. Marii Konopnickiej 6, telefon: 606 399 030, e-mail: anisem@onet.pl

Licznik:

Projekt i wykonanie www.koteluk.pl - Agencja Interaktywna